Lisa Jane Smith - Upíří deníky - Souboj (čtenářský deník)

2. července 2013 v 13:04 | Alice |  Upíří deníky
Aneb Smrtelný milostný trojúhelník.
Pokračování napínavé, tajemné série o upírech, lásce a žízni po krvi, kde se slibuje objasnění mnoha tajemství...
"... Co je ještě nebezpečnější, než být zamilovaná do upíra? Když mě milují upíři dva. Stefan nevzdává boj s žízní po krvi a Damon se snaží získat mé srdce. Musím zachránit nesmrtelného ctitele, a tím ohrozím svou smrtelnost... Jak dopadne tenhle souboj?" (zadní obálka knihy)


Elena tedy hledala Damona na starém hřbitově. Damon zprvu neodpovídá, až si Elena začne myslet, že tam fakt není. Ale pak do něj vrazí - doslova. Damon se ji snažil ovládnout, zapomenout na Stefana. A skoro se mu to povedlo. Elena jen tak tak tomu zabránila. A jelikož Damon není zvyklý prohrávat, Elenino odmítnutí ho naštvalo. "Zima je kruté období," řekl. A taky jí slíbil, že jí ukáže, co umí - ublížit jí, ale i jejím milovaným. Na otázku kde je Stefan odpoví, že ho zabil.

Jenže Elena cítí, že Stefan žije. Zůstane na něj čekat na hřbitově. Co kdyby přišel? Musím tu být a pomoct mu! A zůstala by tam, dokud by nezmrzla. Ale přišli tam pro ni Bonnie a Meredith. Doma si všichni myslí, že se zbláznila. Jen její kamarádky zůstavají. A Elena se dovtípí, že ji vlastně našla Bonnie, médium. Atak i požádá, aby našla i Stefana.
Fungovalo to. Bonnie se napojila na Stefanovu mysl. Rozhodně byla Stefanova. A on byl někde uvězněný. Byla tam tma, voda, ticho a bylo to malé. Bonnie se nakonec dostane do tranzu a řekne takovým zvláštním hlasem, ať Elena nechodí k mostu, že tam na ni čeká smrt. Takže se zákonitě vydaly tam.

Jakmile tam dorazily, Bonnie řekla, že tady Stefan není. U řeky bylo moc hluku. Ale Elena se i tak chtěla přesvědčit - Stefan tam doopravdy nebyl.

Když se vracely k autu, viděly tam temnou postavu. Proto se schovaly - za keř. Elena už začínala uvažovat, že se mu vzdá - byla si jistá, že to musí být Damon. Jenže se nemohla ani hnout. Až nakonec ona postava přistoupila k nim. Naštěstí to byl jen Matt - sledoval je, dal Stefanovi slovo, že se o Elenu postará. Elena, Bonnie a Meredith mu tedy vysvětlily, co tam dělají a popíší i to místo, kde je právě Stefan. A Matt se do toho okamžitě vloží a řekne, že to vypadá jako studna. Uzavřená studna. A asi jediná, taková studna je na starém Fellovic pozemku. Pomůže jim se tam dostat a pomůže jim i odsunout víko. A Stefan tam opravdu byl.

Když ho vytáhli, byl strašně slabý, neléčil se. Dokonce omdlel. Proto ho chtěli ostatní odvézt do nemocnice. Ale Elena to nedovolila. Když si všimla jeho rozdrásaného hrdla potřebovala s ním být sama. Proto ostatní poslala pro sestru Bonnie Mary, která pracuje jako zdravotní sestra. Podívá se na něj a jestli to bude hodně zlé, půjde do nemocnice. Ale než Mary přijde, Stefan už bude v pohodě. Jakmile ostatní totiž odešli, dala mu svou krev, aby se mohl uzdravit. I když ji Stefan odmítal, musel usoudit, že když si ji nevezme, pošlou ho do nemocnice a tam se všichni dozví jeho malé velké tajemství. Proto si vzal trochu krve, ale opravdu jen tolik, aby se dal trochu do pořádku. A stihli to přesně včas. Bonnieina sestra řekla, že návštěva nemocnice není nutná a všichni se mohli rozejít domů.

I přesto, že se Stefan v očích policie stal obětí toho vraha, ostatní ho stále podezírají z vražd. Ani Elena se už nemůže pohybovat po škole, aby se jí někdo nevyhýbal nebo se na ni nedíval s odporem.

Nový učitel dějepisu, Alarick Saltzman je podezřelý a divný. Nejen že se vyptává na podrobnosti smrti pana Tannera, ale dokonce je zve k sobě domů na "párty." A ačkoliv to vypadalo velmi spontánně, měl to promyšlené, přišla totiž téměř celá škola. Bonnie a Meredith jako jediné podporují Stefana. A ví, že to neudělal. Ale Elenu to už unavovalo - šla se tedy radši podívat na občerstvení. A když se otočí, spatří Damona.

Damon Smith z koleje William and Mary, vasokoškolák, který studuje americký folklór. Takže nová hra - a on určil pravidla. Nic ji neudělá - neprozradí se. Ale má jiné úmysly.

Eleně však tyto úmysly dojdou až když se do Damona málem pustí Stefan. Jasně - když ho napadne, ukáží se jeho násilnické sklony a on bude ještě víc podezřelý. Proto ho raději Elena táhne ven a domů. Ale potom se dotoho všeho začne nová tragédie - někdo jí do kabelky zastrčil vzkaz.

Cestou Elena naváže na legendu - že upíři musí být pozváni do domu. Takže je to pravda - musí být pozvaní. Dále nesmí překročit tekoucí vodu - to je také pravda. A co česnek? Ne, ten nefunguje. Zato však fungují některé byliny - třeba sporýš lékařský. Ten zabrání ovládání mysli. Zabít se dají kolíkem do srdce, upálením, setnutím či proražením spánků nehty. Dále také schopnost se proměňovat ve zvířata - maximálně dvě. A taky reakce zvířat na upíry. Dále zrcadla -upíři jsou vidět v zrcadlech.

Jakmile přijde Elena domů, teta Judith jí řekne, že by se měla rozejít se Stefanem. I ona. Aby náhodou něco z jeho špíny nezůstalo na ní. Proto, když byla v pokoji, se rozvzlykala.

Potom zavolala Bonnie. Zajímalo ji, jestli Damon říkal ještě něco o Stefanovi nebo odcházel s někým. Ale Bonnie má na Damona jiný názor než Elena - samozřejmě neví, že to on napadl staříka, Vickie a Tannera. Myslí si, že je senzační, možná i víc než Stefan. Pokud máš ráda tmavé vlasy a oči. Samozřejmě, jestli se ti líbí světlejší vlasy a oříškové oči... Z čehož vyplývá, že Alarick Saltzman má oříškové oči. Když už se konečně rozloučí, vzpomene si Elena na ten vzkaz z její kabelky. Na to se chtěla Bonnie zeptat!

Když teď byla doma sama, musela se prostě přesvědčit, jestli ta slova na tom fialovém papírku byla opravdu ta slova, která si myslela. A byla.
Její slova. Z jejího deníčku.

Druhý den pro ni přišly Bonnie a Meredith. Stefan je poprosil, aby Eleně dělaly garde, protože on do školy nepřijde. Bonnie pořád básnila o Alarickovi. A potom se zase něco stalo.

Na nástěnce byl kousek fialového papírku. Elena ho strhla, ale i tak věděla, co tam je. Další její zápisek z deníčku. To už bylo moc. Už to nezvládala. A tak, když ji Bonnie a Meredith následovaly na toaletu, kde ten papírek roztrhala, jim to řekla. Rozpálilo je to stejně jako ji.

A tak tedy začaly pátrat: Musí to být někdo, kdo byl na tom večírku. Možná ten vrah. Eleno, ty přece víš, kdo je ten vrah. Je to student z naší školy? Ne. Ale jediný, kdo tu nestuduje a byl tam byl Alarick a ten nový kluk. Ne! Alarick není ten vrah! Ještě ani nebyl ve Fell's Church! To Damon.

A pak, když Elena vstoupila do jídelny si okamžitě všimla jedné věci.
Vickie Bennettová je ve škole.

Vypadala bledě a její pohled byljako pohled ustrašené laně.

Když tedy chtějí dívky projednat ještě ty útržky, stane se něco divného. Vickie prováděla striptýz. Ale už nebyla jak potrefená laň, měla ny tváři záludný úsměv. Divnější bylo, že teď na Elenu nezaútočila, věnovala ji spiklenecký úsměv. Ale když se jí Elena dotkla, zase začala křičet, že je Elena jednou z nich, že ji viděla, že je zlá. Nejspíš ten striptýz neprováděla z vlastní vůle.

A potom byla u Eleny doma. Elena jim ukázala ten první vzkaz. Je to klučičí písmo, ale papír i nápad je to spíš holčičí. Za oknem na větvi seděl havran. Proto Elena přibouchla okno.

Mezitím Stefan požádal Matta o auto. Potřeboval ho půjčit a jet s ním na jih, aby mohl Eleně přivézt květinu, která tady neroste. Matt mu však auto pujčit nechce. Jede s ním.

Elena rozhodla přespat u Bonnie. Musí ji ochránit. Vždyť Damon ji políbil! Jak daleko to může dojít?

A pak měla sen.

Začalo to jako ten sen, co již jednou měla. Stefan se na ni díval, byl za sklem a něco říkal, ale ona ho neslyšela. Pak jí hodil knihu k nohám a odešel. Elena běžela za ním a otevřela dveře. Najednou na sobě měla krvavě rudé šaty a byla v nějakém barokním, tanečním sále. Kolem pasu měla pásek s rudými kamínky a stejné měla i ve vlasech. Pak se otevřely dveře a k ní kráčela tmavovlasá postava oblečená do renesančního oděvu. Stefan! Ale když se k němu přiblížila zjistila, že to je vlastně Damon. V myšlenkách ji vyzval k tanci. A ona se ho nebála. Ze srandy mu začala utíkat. A když se potom Damon řízl do prstu o její pásek, ochutnala jeho krev. Pak tančili, zpomalovali, až se jen objímali. A pak se do ní zakousl.

Probudila se, protože ji něco bolelo, někdo na ni útočil. Když se podívala zjistila, že je to havran. Damon! Někdo ho pozval. Moment - to ona ho pozvala, když tehdy řekla "Vejdi!" do prázdného prostoru! To znamená, že Bonnie je ohrožená - nemůže nic dělat. Ale horší bylo, že ten sen byl nejspíš z části realita - na krku se jí totiž rýsovaly dvě čerstvé ranky.

Zatím se Matt dožaduje vysvětlení, proč vlastně potřebují pro Elenu tehle extra speciál nedostupný, polotropický plevel.

Elena se tedy rozhodne jít domů. Koneckonců - Damon nechce Bonnie ani Meredith. Chce ji. Ale potom si vlastně ještě uvědomí, že jí Damon slíbil: "Ublížím tobě i tvojím milovaným" a chce, aby Bonnie jela taky.

Ale ani teď nemohla spát. Hlídala. I když Damona k nim domů nikdo nepozval, Mohl by to zařídit. To by pro něj nebyl takový problém. A tak tedy hlídala až do úsvitu.

Potom ale uslyšela zvuk. Auto. Mattovo auto. Seběhla dolů a otevřela dveře. Byl tam Stefan. Utíkala za ním a skočila mu do náruče, ještě než stihnul zavřít dveře od auta. Pozvala je radši dovnitř, protože vypadali hrozně - byli unavení.

Stefan Eleně vysvětlil, že byl pro sporýš - aby ho mohla dát své rodině a přátelům, aby byli všichni před Damonem v bezpečí. Protože Damon může ovlivnit tvou mysl i když jsi vzhůru, ale i když spíš. A Elena si vzpomněla na ten sen. Takže to udělal Damon - ovlivnil ji, aby otevřela okno, aby se nechala kousnout.

A pak ji Bonnie řekla, že měla sen. Měla sen o tom, jak Elena, která byla nějaká moc bledá, chytila havrana v letu, strašně rychle a pak mu zakroutila krkem. Ale měla ten sen předtím, než Elena začala řvát, než ji Damon napadl.

A ten den se v době oběda na nástěnce objevil další vzkaz - ale teď tam bylo PODÍVEJ SE DO OSOBNÍCH VZKAZŮ. Ve školních novinách. Elena toho, kdo to dělal nenáviděla. Chtěla ho zabít. Ale Bonnie i Meredith se teď shodly, že to není Damon. Je to někdo jiný. Někdo, kdo má proti Eleně zášť a chce, aby trpěla. Někdo, kdo se velmi dobře vyzná ve škole. Někdo, kdo věděl, že si Elena vede deníček. Někdo, kdo se vyzná u Bonnie doma. Caroline.

Ale Elena nemohla vydržet. Musela Caroline sledovat do fotokomory, kde bylo vždycky dostatek soukromí. Potichu tam vešla a slyšela Caroline mluvit s Tylerem. S Tylerem Smallwoodem. Plánovali ponížit Elenu (Caroline) a Stefana (Tyler). Stefan ještě chtějí udat, chtějí dokázat, že byl u každého napadení. A jako podklad jim bude sloužit Elenin deníček. Mají to naplánované na Den zakladatelů. Bude to Tylerova osobní pomsta Stefanovi, Smallwodská pomsta Fellům a Carolinina pomsta Eleně.

Teď už rozuměla svým snům se Stefanem. Kvůli jejímu deníku ho chytí. Obviní. Zjistí, kdo je.

A tak to tedy řekla Bonnie a Meredith. Všechno, co slyšela. Je to jasné - musí ten deník získat zpět. Otázka zní - jak? Má ho na bezpečném místě, nejspíš doma. A tak Meredith začne plánovat vloupání k Forbesovým. Musely to udělat - Elena to chtěla a ještě stále tu byla ta přísaha na krev. Teď už tu byl jen jeden problém - jak se zmocnit na hodinu klíče od jejich domu?

A tak tedy týden na to se dostaly do Carolinina domu. Bohužel, Elenin deník nenašly. Našly pouze Carolinin. A tím ji vydírat nemohly - byly tam jen pomluvy o druhých, nic o ní. Ale zrovna v tu chvíli se Forbesovi vrátili. Bonnie a Meredit to ven stihly, ale Elena ne. Schovala se na balkóně. Ale moc to nepomohlo. Zrovna, když tam někdo šel, ji někdo vytáhl na střechu. Damon.

Damon Eleně tímto udělal laskavost. A Damon takové laskavosti nedělá zadarmo. Proto Eleně nabídne vyrovnání - její krev. To znamená i její život. Takže z toho nic nebude.

Samozřejmě nikomu neřekne o Damonově laskavosti, jen by tím naštvala Stefana. Ale Damon na to myslí. Dokonce se dostane k ní domů. A přijde za ní - v noci. Ale přelstila ho. Její pokoj společně s obývákem je součástí starého domu - je to nový dům. A tam pozvaný není. Jenže to Damona nezastaví. Ví, za co by byla Elena schopna se vzdát - chce ublížit Margaret. Elena se sice vzdá, ale Damon ji nezabil. Má s ní jiné úmysly.

Následují Eleniny zápisky do deníku. Je rozhodnutá. Řekne Stefanovi o deníku. A Stefan to pochopil, takže se plánuje plán na překažení. Ale ještě před tím se Stefan s Elenou zasnoubé - dá jí prsten, který nosila Katherine, s kamenem lapis lazuri. Elena dá Stefanovi znovu svou krev a Stefan jí dá na uzdravení zase svou.

Na dni zakladatelů si Caroline nesmí vzít žádnou kabelku či tašku. Takže to stačí pozorovat a deník vzít. Jenže Caroline je přelstila - kabelka je součást jejího kostýmu. Je to ztraceno. Jenže zrovna, když má Caroline předčítat z Elenina deníku se stane něco zvláštního. Deník je zelený. Ne modrý. Je to Carolinin deník. A Elena hned ví, kdo za tím stojí - Damon. Je na něho drzá a nepříjemná. Toho si všimne teta a začne jí nařizovat, aby se se Stefanem rozešla, protože od té doby, co s ním chodí je drzá a nevrlá. Jenže ona mluví i s tetou a Damonem zároveň a proto to, co myslí na Damona slyší i teta na sebe. Elena je na pokraji nervového zhroucení a vykřičí na ně, že je se Stefanem zasnoubená. Damon vidí prsten a může se vztekem roztrhat. Tak tady je ten Katherinin prsten, tak on ho měl celou dobu Stefan. Navíc Stefan bere Damonovi to, co chtěl - Elenu. Elena tedy odjela Mattovým autem do penzionu.

Elena přijede do penzionu a tam se zvedne vítr. Damon. Ví, co má dělat. Přejet přes řeku. Jenže má nehodu a potopí se. Zemře.

Stefana zatím vezme Tyler s Caroline, myslí si, že to on jim vzal deník. Vtrhne tam Bonnie a Meredith. Bonnie vidí Elenu, jak se topí. Proto tam hned všichni tři se Stefanem jedou. Přijeli pozdě - Elena je mrtvá.

Stefanovi už na ničem nezáleží. Poruší tedy svou dietu a pozabíjí všechny ty, co drželi se Smallwoodem a Caroline. Včetně nich. Teď je silnější. Skoro stejně silný jako Damon. Začne s ním bojovat.

Mezitím se Elena probudí. Neví, co se děje, nic si nepamatuje. Ale něco ano - jeho tvář. A co to je za zvuky? Někdo s někým bojuje... Ale ona je tak unavená... Chce se jí spát. Dobře - půjde se podívat, kdo kde s kým bojuje a pak se vyspí...

Vstoupí na mýtinku, kde bojuje Damon se Stefanem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama